- agorafobia
- anoreksja
- borderline
- bulimia
- choroba dwubiegunowa
- choroby psychosomatyczne
- DDA
- depresja
- hazard
- klaustrofobia
- lekomania
- nerwice
- rozpad związku, rozwód
- stany lękowe
- syndrom poaborcyjny
- trudności w związku
- uzależnienia
- uzależnienie od komputera i internetu
- wypalenie zawodowe
- zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
- zaburzenia odżywiania
Jak pomagamy?
W naszym ośrodku prowadzimy indywidualną psychoterapię psychoanalityczną oraz konsultacje dla par (konsultacje małżeńskie) i dla rodziców.
Konsultacje wstępne
Konsultacje to najczęściej pierwsze trzy (w szczególnych przypadkach więcej) spotkania z psychoterapeutą, których celem jest wspólne ustalenie czego dotyczy wnoszony problem. W wyniku konsultacji obie strony mają szansę na podjęcie decyzji co do dalszej współpracy. Jeżeli zarówno pacjent jak i psychoterapeuta, będą chcieli dalej razem pracować, psychoterapeuta proponuje adekwatną formę pomocy. Efektem konsultacji może być, ale nie musi, terapia. To pacjent o tym decyduje.
Indywidualna terapia psychoanalityczna
Indywidualna terapia psychoanalityczna polega na regularnych spotkaniach z psychoterapeutą od 1 do 3 razy w tygodniu (po uzgodnieniu z psychoterapeutą). Czas trwania jednej sesji to 50 minut.
Konsultacje dla par i małżeństw
Konsultacje dla par są propozycją dla osób będących w związku i przeżywających kryzys, które są gotowe przyjrzeć się specyfice swojego związku oraz swojemu wkładowi, by świadomie dbać o wspólną przestrzeń. Czasami w celu pogłębienia rozumienia doświadczanych przez związek problemów zalecana jest terapia małżeńska (terapia par).
Zapraszamy najpierw na pierwszą konsultację. Trwa ona do 1,5 godziny i kończy się ustaleniem formy pomocy terapeutycznej, która będzie optymalna dla osiągnięcia celu.
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla rodziców są formą pomocy adresowaną do rodziców, którzy przeżywają trudności i bezradność w stosunku do swojego dziecka.