- agorafobia
- anoreksja
- borderline
- bulimia
- choroba dwubiegunowa
- choroby psychosomatyczne
- DDA
- depresja
- hazard
- klaustrofobia
- lekomania
- nerwice
- rozpad związku, rozwód
- stany lękowe
- syndrom poaborcyjny
- trudności w związku
- uzależnienia
- uzależnienie od komputera i internetu
- wypalenie zawodowe
- zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
- zaburzenia odżywiania
Po prostu rozmowa
Czasem po prostu bywa tak, że coś człowieka trapi, coś powoduje zmartwienie, doskwierają różne dylematy i chciałoby się po prostu z kimś porozmawiać. Nierzadko w chaosie dnia codziennego, w pośpiechu coś takiego się dzieje, że nagle, mimo chęci rozmowy, podzielenia się z drugą osobą tym, co nas uwiera, nie ma na to miejsca. W konsekwencji znów zostajemy sami z naszymi problemami.
Może być również tak, że otoczenie, nasi bliscy chcą widzieć nas jako zaradnych, przebojowych, radzących sobie ze wszystkim i te momenty, kiedy jest nam trudniej, kiedy chciałoby się porozmawiać, podzielić się tym, co nas boli, nie znajdują zrozumienia w otoczeniu, bądź nie ma na nie miejsca. A może czasem nie chcemy naruszać naszego wizerunku, kosztem wewnętrznego niepokoju, który w nas pozostaje. Często czujemy, że inni nie rozumieją, zaprzeczają temu, co nas trapi.
Rozmowa z psychoterapeutą
Rozmowa z psychoterapeutą, może właśnie być taką rozmową, na którą nie ma nigdzie indziej miejsca, może stanowi odpowiedź na potrzebę rozumienia i usunięcia tej uwierającej niewygody. Może być rozmową na zwykłe, normalne tematy. Aby dowiedzieć się, kto pracuje w naszym zespole, kliknij psychoterapeuta Wrocław.
Dość często w naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że do psychoterapeuty chodzą osoby, które mają "poważne" problemy albo są chore. Nic bardziej mylnego. Rozmowa z psychoterapeutą ma służyć zrozumieniu tego, co człowiekowi doskwiera, ma być miejscem, gdzie można podzielić się tym, co emocjonalnie trudne. Czasem jest to po prostu potrzeba kontaktu z kimś z boku, kimś, kto potrafi zachować dystans do naszych problemów.